دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

ضرب المثل درباره مسئولیت پذیری

حدیث درباره مسئولیت پذیری/مقدمه:هر کسی را وظیفه و عملی است انسان آفریده ای مسئول است. و با داشتن عقل بر سایر موجودات برتری یافته است.

ضرب المثل درباره مسئولیت پذیری

زندگی هنرمندانه

سید علیرضا عظیمی پور زندگی هنرمندانه 02 مهر 1391 بازدید: 14388 مسئولیت پذیری

از یکی از دوستان ایمیلی دریافت کرده ام با عنوان " احساس مسئولیت- ضرب المثلی ژاپنی" به خاطر میخی، نعلی افتادبه خاطر نعلی، اسبی افتادبه خاطر اسبی، سواری افتادبه خاطر سواری، جنگی شکست خوردبه خاطر شکستی، مملکتی نابود شدوهمه اینها به خاطر کسی بود که میخ را خوب نکوبیده بود مسئولیت پذیری  از جمله ارزشهایی است که انسانها، سازمانها و جوامع دغدغه آنرا دارند. به قول چرچیل ، مسئولیت پذیری بهایی است که برای بزرگی می پردازید. در یکی از کارگاههای آموزشی که در صدد تنظیم ارزشهای سازمان بودیم. همکاران ما به شدت اصرار بر قراردادن " مسئولیت پذیری" بعنوان یکی از ارزشهای سازمان داشتند. در واقع دلیل این امر فقدان مسئولیت پذیری بود که آنها را آزار می داد. اما بعدها بعضا دیده شد که همان افرادی که بر برگزیدن مسئولیت پذیری بعنوان یک ارزش سازمانی  اصرار داشتند، خود در ایفای مسئولیت خود نقصان های جدیی داشتند. اینکه فردی در مسیر کاری خود خطا یا قصور کند، موضوع بغرنجی نیست. لیکن زمین گذاردن مسئولیتهای  بدیهی یا کلاسیکی فرد همان لغزش از مسولیت پذیری است. در واقع همان است که ضرب المثل ژاپنی می گوید:  وهمه اینها به خاطر کسی بود که میخ را خوب نکوبیده بود و همان سختی یا بهایی بوده است که فرد باید می پرداخته و نپرداخته است!   لینکهای مرتبط: مسئولیت پذیری مسئولیت پذیری

آخرین مطالب