دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
دریافت کد پستی 10 رقمی

دریافت کد پستی 10 رقمی

کدپستی چیست؟ ‌‌ همان گونه که می‌دانید، کد پستی ۵ رقمی که پیش از این در آدرس نویسی بر روی مرسولات پستی به کار می‌رفت، نیاز به نوشتن نشانی را به طور کامل مرتفع نمی‌ساخت. از سوی دیگر، هر یک از سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز برای خود پلاک‌های خاصی داشتند که سبب ساز تداخل و سردرگمی در شناسایی پلاک‌ها می‌شد. لذا طرح استفاده از کد پستی ده رقمی، پس از جمع‌آوری اطلاعات یک دوره ۵ ساله (از ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) و در سال ۱۳۷۶، مورد تصویب دولت و مجلس قرار گرفت. بدین نحو که با افزودن ۵ رقم دیگر به کد پستی قبلی، برای هر مکان اعم از مسکونی، تجاری یا اداری، یک کد منحصر به فرد و یگانه در نظر گرفته شد. ساختار کدپستی 10 رقمی چگونه است؟ کد پستی ده رقمی کاملا مکان جغرافیایی مورد نظر را مشخص می نماید، بدین شکل که پنج رقم اول محدوده جغرافیایی را مشخص می نماید ، رقم ششم ردیف ساختمان را در محدوده جغرافیایی نشان می دهد و چهار رقم آخر شماره شناسایی مکان مورد نظر در ساختمان را مشخص می کند. شیوه صحیح آدرس نویسی بر روی پاکت های پستی چیست؟ ۱. برای ارسال نامه حتی المقدور از پاکتهای استانداردی که در دفا‌تر پستی به فروش می‌رسد استفاده کنید زیرا محل الصاق تمبر و درج آدرس بر روی این پاکت‌ها مشخص شده است. ۲. در صورتی که از پاکت‌های عادی سفید استفاده می‌کنید، گوشه سمت راست بالای پاکت را به الصاق تمبر اختصاص دهید. ۳. گوشه سمت چپ پایین پاکت، محل انجام عملیات پستی است لذا از نوشتن هرگونه مطلبی در این قسمت خودداری کنید. ۴. محل درج آدرس گیرنده، قسمت پایین سمت راست پاکت است، آدرس گیرنده را خوانا و دقیق، همراه با نام شهر/ روستای مورد نظر (در صورت لزوم با ذکر نام استان) و کد پستی مخصوص گیرنده در این قسمت بنویسید. ۵. آدرس فرستنده باید در گوشه بالایی سمت چپ پاکت درج گردد. در این مورد نیز آدرس می‌بایست کامل، خوانا، همراه با قید نام شهر و کد پستی منطقه باشد. فرستنده در صورت تمایل می‌تواند، شماره تلفن تماس خود را نیز در این قسمت ذکر کند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی طی عملیات پستی، با وی تماس حاصل شود. آموزش تصویری دریافت کد پستی از طریق اینترنت و تلفن برای دریافت کد پستی کافیست از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر مرورگر خود را باز کنید و سایت www.pos .i را باز کنید.     بعد از بازشدن سایت، در وسط صفحه روی گزینه ای با مضمون گواهی کد پستی کلیک کنید.     پس از کلیک بر روی گواهی پستی وارد سایتی خواهید شد که در این صفحه باید روی گزینه کد یاب کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید.  برای ورود به این صفحه کلیک کنید.     در مرحله بعدی باید اطلاعات درخواستی از جمله استان، شهر و منطقه شهرداری را وارد کنید. برای ورود به این صفحه کلیک کنید.     در ادامه با وارد کردن اطلاعات درخواستی سه گزینه فعال می‌شود و از طریق سه روش می‌توانید کد پستی خود را دریافت کنید که عمومی ترین روش، روش جست و جو در ساختمان‌های دارای پلاک است.     پس از کلیک روی جستجو در ساختمان‌های دارای پلاک کادری فعال می‌شود که در ادامه باید در این کادر شماره پلاک منزل و خیابانی که منزل شما در آن واقع است را وارد کنید که با جستجوی اتوماتیک، محله و خیابان‌های اصلی و فرعی را هم به شما نمایش می‌دهد و در این صفحه که شما آدرس را انتخاب می‌کنید گزینه مرحله بعد را انتخاب کنید.       در مرحله بعدی هم اطلاعات ملک شما نمایش داده می‌شود و در ادامه گزینه مرحله بعدی را کلیک کنید.     در این مرحله کافیست روی گزینه دریافت کد پستی کلیک کنید که با انتخاب آن کد پستی شما نمایش داده می‌شود.      

صدور گواهی کدپستی ده رقمی

تعریف خدمت :

این خدمت به منظور تأیید کد پستی ده رقمی و نشانی مرتبط با آن می باشد و اشخاص حقیقی می توانند متقاضی دریافت این خدمت باشند. گواهی صادره که بر اساس اطلاعات بانک کدپستی ده رقمی صادر و ارائه میگردد قابل ارائه به نهادها و سازمانها جهت اعلام درستی نشانی و ارتباط کدپستی با نشانی می باشد.

شناسنامه خدمت:

برای مشاهده شناسنامه خدمت کلیک کنید.

مراحل انجام کار:

دریافت خدمت: برای دریافت خدمت کلیک کنید مولتی مدیا برای دریافت مولتی مدیا کلیک کنید نظرسنجی برای ارائه نظرات خود کلیک کنید ثبت شکایت برای ثبت شکایت کلیک کنید

تماس با سرویس مرکز مشتریان:

برای تماس با سرویس مرکز مشتریان 193 را شماره گیری فرمایید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب