دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جزوه فصل دوم زیست دهم

عالییییی مرسی ازتون هیچجا رایگان نمیزارن دانلود کنیم ک????

پاسخ

5 آبان 1399 2 نظر 15,465 بار – پ + جزوات زیست شناسی

جزوه فصل دوم زیست دهم

 

جزوه گوارش و جذب مواد زیست دهم تجربی‎ (فصل دوم) توسط جناب علی اصغر کردی در 51 صفحه تدوین شده است.

ویژگی های مجموعه نکات کامل و خط به خط فصل دوم زیست دهم : 1- استفاده از نمودارها و تصاویر برای درک بهتر مطالب 2- مشخص کردن قیدها در نکات مهم 3- حجم کم و مفید و پرهیز از اتلاف وقت و انرِژی دانش آموزان

 

برای دانلود رایگان سایر جزوات جناب کردی برروی اسم ایشان کلیک کنید

 

دستگاه گوارشی با گرفتن غذا ، تخریب مکانیکی ، هضم و جذب و دفع موادی که هضم نشده‌اند انجام وظیفه می‌کند. مواد حاصل از گوارش از طریق گردش خون و لنف به بافتهای بدن حمل می‌شوند. در نهایت این مواد به درون سلولها رفته و در فعالیت آنها شرکت می‌کنند. دستگاه گوارش شامل اندامهای اصلی نظیر دهان ، مری ، روده‌ها و غدد ضمیمه می‌باشند. دهان اندام ورودی لوله گوارشی است.

جزوه گوارش و جذب مواد زیست دهم تجربی‎

انقباضات دیواره معده غذا را با آنزیمهای گوارشی و اسیدکلرهیدریک مخلوط می‌کند و آن را به توده نیمه مایعی تبدیل می‌کند این توده ابتدا به ناحیه ابتدایی روده کوچک یعنی دوازدهه وارد می‌شود که دارای آنزیمهای گوارشی لوزوالمعده است. ماده حاصله در روده کوچک جذب شده در کبد ذخیره شده تغییر حاصل می‌کند و سپس به درون دستگاه گردش خون جریان می‌یابد. باقیمانده مواد وارد روده بزرگ شده، آب آنها گرفته می‌شود و به صورت مدفوع از مخرج دفع می‌گردد.

جزوه گوارش و جذب مواد زیست دهم تجربی‎ 2.56 مگابایت PDF منبع : سایت کنکور پسورد فایل فشرده : www.ko ku .i راهنمای دانلود

 

کلاس خصوصی آنلاین زیست شناسی با نفرات برتر آزمون سراسری. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کن

با مرکز مشاوره سایت کنکور ، معلم خصوصیت رو از بین رتبه برترهای کنکور انتخاب کن

 

نظرت در مورد این مطلب چیه؟ در بخش نظرات همین مطلب بهمون بگو

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب