دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
با تکان دادن یک چوب کبریت

با تکان دادن یک چوب کبریت

چطور می توان فقط با تکان دادن یک چوب کبریت، یک مربع کامل ساخت. جواب: . . . . . و البته که قبول دارید ۴ یک مربع کامل است!. ۲ با جابجا کردن تنها دو چوب کبریت ، کاری کنید که این پنج مربع ، چهار مربع هم اندازه شوند و هیچ چوب کبریتی اضافه نماند - همه مربع ها می بایست به یک اندازه باشند - دوچوب کبریت نمیتوانند در یک ضلع قرار گیرد - تنها باید دو چوب کبریت را حرکت دهید - شکل ظاهری چوب کبریت مهم نیست (می توانید از چوب های هم اندازه استفاده کنید اما نوع قرارگیری و تعدادشان ، همانند شکل باشد) - اشکال اضافی دیگری نظیر مثلث و مستطیل بوجود نیاورید - صورت مسئله کاملا درست مطرح شده - این معما پاسخ کاملا درستی دارد پاسخ: . . . . . ۳ پرسش: در این شکل ۱۰ مثلث هم‌اندازه می‌بینید. با حذف ۴ چوب کبریت، این شکل را طوری قرار دهید که در شکل ۴ مثلث باقی بماند. جواب: . . . . . ۴ پرسش : در این تصویر ۲۴ چوب کبریت در کنار هم قرار گرفته‌اند. با جابه‌جایی ۸ تا از چوب کبریت‌ها تصویر را طوری تغییر دهید که فقط ۲ مربع در تصویر باقی بماند. جواب: . . . . ۵ پرسش : آیا می توانیدبه جابجایی ۲ تا از چوب کبریت ها تصویر را طوری تغییر دهید که به جای ۵مربع، ۷مربع در تصویر وجود داشته باشد؟   جواب: . . . . ۶ پرسش : آیا می‌توانید به کمک ۴ چوب کبریت این شکل را به دو قسمت یک‌شکل و یک‌اندازه تبدیل کنید؟ . . . . جواب: ۷ جواب: . . . .  کافی است چوب کبریت۱۵ را بردارید و روی علامت منها(چوب کبریت۶)بگذارید تا به علامت جمع تبدیل گردد! موضوعات مرتبط: هوش و سرگرمی

معمای ساختن بیشترین عدد از ۵۰۸ با تکان دادن فقط دو چوب کبریت

معماهای سخت با جواب

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊ 

◊♦◊

◊♦◊ 

◊♦◊

♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

◊♦◊

 

پاسخ معمای چوب کبریت :

در نگاه اول با برداشتن یک چوب کبریت در ۰ و قراردادن در وسط به ۹ تبدیل می شود و با برداشتن همان چوب کبریت از ۸ سمت چپ و قرار دادن ان در ۵ سمت راست به عدد ۹۹۹ می رسیم که بزرگترین عدد ۳ رقمی ممکن است.

 

اما صبر کنید! تنها قانون تکان دادن ۲ چوب کبریت است! پس اگر چوب کبریت های بالا و پایین صفر را برداشته و با آن یک یک دیگر در وسط بسازیم به جای یک عدد ۳ رقمی به یک عدد ۵ رقمی رسیدیم! یعنی دست کم ۱۰۰ برابر بیشتر

 ۵۱۱۱۸

 اگر این ۱ را بعد ۸ قرار دهیم بازهم به عدد بزرگتری میرسیم

 ۵۱۱۸۱

خوب! این بزرگترین عدد قابل استیابی با این قوانین است اما اگر بشه صفحه را چرخاند، از حالت ۵۱۱۸ می توان به عدد بسیار بزرگتری هم رسید!

۸۱۱۱۲

 

منبع: khalaghia .com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب