دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

انواع لمینت

لمینت دندان چیست + راهنمای جامع لمینت سرامیکی دندان | فیلم و عکس لمینت دندان | انواع لمینت | لمینت دندان بازیگران | قبل و بعد لمینت دندان | قیمت لمینت دندان سال 1400

انواع لمینت

همه ی افراد مشتاق داشتن یک لبخند زیبا هستند. لبخند روی صورت می تواند تاثیر زیادی در انسان های محیط اطراف ما داشته باشد. اما گاهی بعضی از افراد به خاطر داشتن دندان های بد شکل، بد رنگ، فاصله دار و… از داشتن لبخند زیبا محروم می باشند.

لمینت دندان | انواع لمینت + مزایا و معایب | قیمت سال 1400

مطالعه این مطلب 6 دقیقه زمان نیاز دارد دسترسی سریع به عناوین این مطلب چکیده مطلب لمینت دندان چیست؟ چه افرادی می توانند دندان های خود را لمینت کنند؟ مزایای لمینت دندان قیمت لمینت دندان در سال 1400  طول عمر لمینت دندان چقدر است؟ کاربرد لمینت دندان در چه مواردی است؟ انواع لمینت دندان لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ (مراحل نصب لمینت) انتخاب رنگ لمینت دندان میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی لمینت دندان بازیگران و سلبریتی های مشهور ایرانی و خارجی مواردی که نمیتوانیم از لمینت دندان استفاده کنیم مراقبت های لازم پس از لمینت کردن دندان سوالات رایج

چکیده مطلب

امروزه داشتن یک لبخند زیبا محال نیست و با توجه به روش های زیبایی و ترمیمی متنوع دندان ها، تمام افراد می توانند از یک لبخند درخشان و جذاب بهره مند شوند. در واقع این مسئله یکی از بیشترین دغدغه هایی است که افراد به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. زیبایی دندان ها یکی از مهمترین مواردی است که زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش اعتماد به نفس می گردد. یکی از روش هایی که طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است، لمینت دندان می باشد. لمینت می تواند کاربرد و مزیت های متنوعی مانند تغییر رنگ دندان ها، ترمیم لب پر شدن و ترک خوردگی یا شکستگی دندان ها، اصلاح فاصله جزئی بین دندان ها و غیره داشته باشد. برای نصب لمینت روی دندان ها، در ابتدا دندانپزشک قالبی از دندان های بیمار گرفته و آن را به لابراتوار دندانسازی ارسال می کند تا لمینت خاص بیمار ساخته شود. در اکثر مواقع برای کاشت لمینت، بخشی از مینای دندان تراشیده می شود. با اینکه بسیاری از نوجوانان تمایل به استفاده از این روش درمانی و زیبایی دارند، اما دندانپزشکان توصیه می کنند تا در موارد غیر ضروری، تا سن زیر 18 سال از انجام این درمان خودداری شود. آیا شما نیز قصد انجام لمینت دندان را دارید؟ پس حتما سوالات زیادی در ذهن شماست که به دنبال پاسخ آن ها می گردید. بهتر است تا قبل از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی، اطلاعات کافی را در این زمینه به دست آورید که مطالعه این مقاله می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یا ونیر پرسلن، پوسته هایی ظریف و شیشه ای شکل و در عین حال با استحکام بسیار بالا می باشند که برای پوشاندن و بهبود سطح رویی دندان ها به کار می رود. جنس لمینت از مواد هم رنگ دندان است که برای اصلاح فرم، بد رنگی، شکل، طول دندان و یا بستن فاصله ی بین دندانی و حتی برای اصلاح شکستگی ها و لب پریدگی هایی دندانی استفاده می شود. لمینت به صورت لایه های نازکی روی سطح دندان قرار می گیرد و ایراد های دندان را می پوشاند.

چه افرادی می توانند دندان های خود را لمینت کنند؟

تمامی افرادی که نیازمند ترمیم و اصلاح نقص های ظاهری خود هستند، می توانند دندان های خود را لمینت کنند. اما به دلیل اینکه امروزه روش های ترمیمی و زیبایی بسیاری وجود دارند، باید در انتخاب روش درمانی مد نظر خود با دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی مشورت داشته باشید تا ایشان بهترین گزینه را در اختیار شما قرار دهند.

مزایای لمینت دندان

با توجه به کاربرد های بسیار لمینت دندان، در ادامه به بررسی جنبه های مثبت این روش درمانی می پردازیم:

مزایای لمینت بدون تراش

قیمت لمینت دندان در سال 1400

قیمت لمینت دندان در سال 1400 جزء اولین پرسش ها پس از آشنایی با این نوع روش زیبایی دندانها، می باشد. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که علاوه بر قیمت لمینت باید دندانپزشک متخصص زیبایی را با نهایت دقت انتخاب کنیم.

لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن وضعیت سلامت دهان و دندان هر فرد که تنها با معاینه دندانپزشک قابل بررسی است. نوع درمان مورد نیاز و نوع لمینت هایی که دندانپزشک معالج برای وی تجویز می کند، قیمت لمینت های سرامیکی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. این لمینت های سرامیکی به چند دسته تقسیم بندی می شوند که عبارت است:

تفاوت این لمینت های سرامیکی در مقاومت  آنها در برابر فشار وارده، تطبیق دادن آنها روی دندان و هزینه ساخت آنهاست. در ادامه این مقاله سعی بر آن شده که شرح مختصری از عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان را برای شما ارائه دهیم تا انتخاب و تصمیم درستی برای انجام لمینت دندان داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

همانطور که پیش از این مطرح شد ونیرهای دندان به دو دسته کامپوزیتی و سرامیکی تقسیم می شوند، با در نظر گرفتن کیفیت پرسلن به کار رفته در لمینت های سرامیکی و رزین کامپوزیت به کار رفته در ونیر کامپوزیت، طبیعتا قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت. اگر قصد لمینت کردن دندان خود را دارید برای اطلاع از قیمت نهایی لمینت دندان با در نظر گرفتن تعرفه مربوطه بیمه طرف قرار داد و خدمات دندانپزشکی که در بالا به آن اشاره شد، می توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی معالج خود داشته باشید.

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

لمینت سرامیکی معمولا از دوام، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. البته این موضوع بدان معنا نیست که دندان لمینت شده نیاز به مراقبت و رسیدگی نداشته باشد. اگر تمام توصیه های دندانپزشک خود را به درستی انجام دهید، ماندگاری و دوام لمینت دندان شما می تواند بیش از 10 سال نیز باشد. برای افزایش طول عمر لمینت دندان باید نکاتی را رعایت نمایید که عبارتند از:

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مطالعه این مقالات را به شما پیشنهاد میکنیم

آنچه باید درباره افتادن یا شکستن لمینت دندان بدانید مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان

کاربرد لمینت دندان در چه مواردی است؟

معمولا از لمینت دندان به منظور اصلاح مشکلات دندانی و ایجاد زیبایی در فرم و رنگ دندانها، بهره گرفته می شود. از کاربردهای لمینت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع لمینت دندان: سرامیک، کامپوزیت، لومینیرز، بدون تراش

لمینت دندان در انواع متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

لمینت سرامیکی دندان (روش غیر مستقیم)

این لمینت دندانپزشکی از جنس سرامیک بوده و به آن «پرسلن ونیر» نیز گفته می شود. درحقیقت یک پوسته نازک سرامیکی (چینی) ساخته شده در لابراتوار، به قطر 0.5 میلیمتر است که دو برابر ضخامت یک پوسته تخم مرغ را دارد وبه کمک انواع باندهای رزینی، روی سطح دندان تراش خورده چسبانده میشود.

لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم)

لمینت کامپوزیتی مواد همرنگ دندانی هستند که غالبا در مطب ساخته می شود و نهایتا در یک یا دو جلسه (با توجه به وسعت کار , بد فرمی ها و فواصل باز دندانی و…) روی دندان چسبانده می شوند. این لمینت از جنس پلیمر است. به همین خاطر در بسیاری از کشورهای دنیا از این نوع لیمنت به عنوان ترمیم های پلاستیکی یاد می شود. برای بکار گذاشتن این نوع پوسته نیازی به قالب گرفتن و لابراتور نیست و شاید نیازی هم به تراشیدن دندان نباشد و به صورت مستقیم کامپوزیت را با استفاده از اشعه روی دندان می چسبانند و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار بگیرد.

لمینت دندان بدون تراش

این نوع لمینت ها به قدری نازک هستند که برای نصب آن ها، نیازی به تراشیده شدن مینای دندان وجود ندارد. در واقع پیوند این نوع لمینت ها به دندان طی فرایندی غیر تهاجمی صورت می گیرد. لمینت های فوق نازک در ایران ساخته نمی شوند، به همین دلیل رنگ و قالب انتخابی باید توسط لابراتور به نمایندگی در کشور های همسایه منتقل گردد که ساخت آن حدود 3 الی 4 هفته زمان می برد. در این روش بیمار نیازی به استفاده از لمینت موقت ندارد، زیرا مینای دندان تراشیده نشده است. بدین ترتیب در جلسه دوم که حدود یک ماه بعد از قالب گیری دندان می باشد، لمینت روی دندان ها نصب می شود.

لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ (مراحل نصب لمینت)

جهت آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت دندان، دندانپزشک حدود نیم میلیمتر، به اندازه ضخامت لمینت، روی سطح دندان را تراش می دهد. تراش دندان بخاطر صاف شدن سطح دندان است و آسیبی به ساختار دندان فرد و مینای آن نمی زند.برای تراش مینای دندان، از بی حسی موضعی در این ناحیه استفاده می شود و بعد از تراشیدن دندان، مرحله قالب گیری انجام می شود و این قالب به لابراتوار فرستاده می شود تا مرحله ساخت لمینت دندان صورت گیرد.

انتخاب رنگ لمینت دندان

انتخاب رنگ لمینت دندان بستگی به جنس، سن، رنگ چهره وسلیقه بیمار دارد. رنگ لمینت دندان را می توان، سفید تر از رنگ دندان های طبیعی فرد انتخاب کرد.

میزان تراش دندان در لمینت سرامیکی

در نسل جدید لمینت های سرامیکی برخلاف نسل قدیمی با توجه به شرایط دندان هر فردی نیاز به تراش بسیار جزیی یا به عبارت دیگر تغییر فرم سطح دندانها جهت ایجاد بستر مناسب برای نشست هرچه بهتر لمینت سرامیکی (با ضخامت حداقل 0.2 میلیمتر) و یا حتی در برخی موارد بدون نیاز به همین تغییر سطح دندان انجام می شود.

لمینت دندان بازیگران و سلبریتی های مشهور ایرانی و خارجی

بازیگران و سلبریتی های مشهور یکی از طرفداران لمینت دندان هستند. این افراد به علت اهمیت زیادی که به زیبایی و جذابیت چهره و لبخند خود می دهند. با مراجعه به متخصصین مطرح دندانپزشکی زیبایی و استفاده از روشهای توصیه شده، اصطلاحا لبخند هالیوودی در صورت خود ایجاد میکنند و یکی از رایج ترین روشها نصب لمینت روی دندانها است.

از بازیگران ایرانی که دندان خود را لمینت کرده اند می توان به سحر قریشی، امین حیایی، بهاره رهنما، نفیسه روشن، هادی کاظمی و متین ستوده اشاره کرد.

مواردی که نمیتوانیم از لمینت دندان استفاده کنیم

مراقبت های لازم پس از لمینت کردن دندان

سوالات رایج

  اطلاعیه:قیمت لمینت دندان هر واحد 2450 هزار تومان و کامپوزیت دندان هر واحد 590 هزار تومان به تعداد محدود تا 20 مهر ماه امکان اقساط تا 70 درصد از کل مبلغ برای مشاوره و ارسال عکس میتوانید با شماره زیر از طریق واتس آپ در ارتباط باشید. 09393559163   انواع لمینت دندان هر شخصی لبخندی می خواهد که نه تنها سالم باشد، بلکه از نظر ظاهری نیز جذاب به نظر برسد. با پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی ، انواع مختلفی از درمان ها در دسترس است تا لبخند مورد علاقه خود را به دست آورید. یکی از روشهای درمانی برجسته لمینت می باشد. روکش های لمینت دندان یک روش ساده و موثر برای تغییر دندان ها و لبخند زدن شما است. لمینت یک پوسته نازک به شکل دندان است که به قسمت جلوی دندان متصل شده و می تواند برای اصلاح دندانهای لکه دار ، کج ، ناهموار ، ترک برداشته یا شکسته استفاده شود. روکش های لمینت سرامیکی همچنین می توانند شکافهای ناخوشایند بین دندانها را پر کنند. جلوه زیبایی شناسی لمینت دندان به گونه ای است که می تواند لبخندی بی عیب و نقص را به شما هدیه دهد. بطور کلی از لمینت دندان می توان برای رفع مشکلاتی مانند موارد زیر استفاده می شود: تغییر رنگ دندان دندان های ناهموار دندانهای شکسته / خرد شده مشکلات تراز دندان شکل و اندازه ناموزون دندان ها شکاف بین دندانها انواع مختلفی از روکش های لمینت دندان وجود دارد ، مانند: لمینت دندان سرامیکی : روکش لمینت سرامیکی بصورت سفارشی از یک سرامیک با کیفیت بالا در آزمایشگاه تخصصی دندانپزشکی ساخته می شود و دقیقاً با بقیه دندانهای شما مطابقت دارد. این نوع لمینت دندان مانند مینای دندان روشن و کمی شفاف به نظر می رسند ، در نتیجه ظاهری یکدست و طبیعی ایجاد می کنند. به معنای واقعی کلمه غیرممکن است که تفاوت آن را بین دندانهای عادی متوجه شوید. روکش لمینت دندان پرسلن بسیار قوی و بادوام است. این نوع لمینت در برابر تراشیدن مقاومت می کنند و به راحتی می توانند 20 سال یا حتی بیشتر از آن باقی بمانند. با مراقبت صحیح از این نوع لمینت دندان، آنها تغییر رنگ نمی دهند. با این حال ، قیمت لمینت دندان سرامیکی گران است. در این نوع لمینت ، آماده سازی دندان ، تهیه قالب دندانی ، قرار دادن روکشهای موقتی و بالاخره قرار دادن روکشهای دائمی لمینت دندان نیاز به دو جلسه دارد. اما فوق العاده بودن این نوع لمینت دندان ارزش سرمایه گذاری را دارد. لمینت دندان کامپوزیتی : در این نوع لمینت دندان، دندانپزشک یک ماده رزین کامپوزیت را روی دندان قرار می دهند تا یک روکش را در خود مطب دندانپزشکی روی دندان قرار دهند. در لمینت کامپوزیتی نیاز به تراشیدن سطح دندان نیست. روکشهای کامپوزیت دندان ناخوشایند را پنهان می کنند و لبخند زیبایی را به وجود می آورند. کامپوزیت دندان قطعاً ارزان تر هستند و می توانند در یک جلسه دندانپزشکی انجام شوند. با این حال ، کامپوزیت ونیر بیشتر مستعد رنگ آمیزی و تراشیدن هستند. کامپوزیت دندان ممکن است نیاز به پرداخت مکرر یا اصلاح داشته باشند و طول عمر کامپوزیت دندان به طور قابل توجهی کوتاه تر می باشد. جذابیت زیبایی شناختی کامپوزیت با روکشهای لمینت سرامیکی هم مطابقت ندارد. لمینت دندان فوری : این نوع لمینت دندان از پیش ساخته هستند که  به سادگی با دندانهای موجود شما مطابقت دارند تا لبخند و ظاهر خود را بهبود بخشند. این نوع لمینت دندان نسبت به همتایان خود ،لمینت دندان سرامیکی،  ارزان تر هستند اما دوام ندارند. ظاهری طبیعی نیز ندارند زیرا رنگ ، شکل و اندازه ی این نوع "لمینت دندان" به طور خاص و متناسب با دندان های شما طراحی نشده است. روکش های لمینت دندان قابل جابجایی: این نوع لمینت دندان مانند دندانهای کاذب هستند که می توانند برای رفع هرگونه نقص و آسیب ، به روی دندانها قرار بگیرند. شما می توانید مانند همیشه غذا بخورید ، بنوشید و صحبت کنید اما برداشتن و تمیز کردن منظم مورد نیاز است. این نوع لمینت دندان از رزین دندانپزشکی سفت و سخت ساخته شده ، کار با این نوع لمینت راحت است و کاملاً طبیعی به نظر می رسند. آنها جدیدترین و ارزان ترین روکش های لمینت موجود هستند ، اما به عنوان یک راه حل موقت هستند. جدای از این ، روکش های لمینت دندان دارای مارک مختلفی نیز هستند. بسته به نیاز و بودجه خود و نیز با مشورت با یک متخصص دندانپزشکی زیبایی انتخاب خود را انجام دهید. بیشتر بخوانید: ایمپلنت فوری، ایمپلنت ارزان، کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت، تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت، ایمپلنت اقساطی، قیمت ایمپلنت دندان چگونه لمینت دندان روی دندان ها قرار می گیرد؟ لمینت دندان به صورت سفارشی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود تا متناسب با دهان هر بیمار باشد. برای اطمینان از اینکه دندانها به اندازه طبیعی زیبا به نظر برسند ، ممکن است دندان کمی آماده سازی شود.  این بدان معنی است که قبل از قرار دادن روکش های لمینت دندان ، مقدار کمی مینای دندان ممکن است از سطح دندان شما برداشته شود. سپس روکش های لمینت با استفاده از ماده اتصال دهنده قوی روی دندانهای شما ثابت خواهند شد. چگونه می توانم از لمینت دندان مراقبت کنیم؟ روکشهای لمینت دندان بسیار مقاوم هستند و نیز لمینت سرامیکی پوسیده نمی شوند. البته شما باید با مسواک زدن مکرر ، نخ دندان و مراجعه به دندانپزشک ، سطح خوبی از بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید ، درست مانند دندانهای طبیعی. دندانپزشک شما همچنین ممکن است به شما توصیه کند که در صورت انجام کارهای ورزشی یا فعالیتهای پرخطر از یک محافظ دهان استفاده کنید تا در صورت ضربات سخت از شکستن آنها جلوگیری کنید. آیا می توان لمینت دندان را از روی دندان ها حذف کرد؟ در بعضی موارد نادر ، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که از تصمیم خود برای دریافت لمینت دندان پشیمان شود و دوباره به دندانهای اصلی خود برگردد. به دلیل اینکه مینای دندان تراشیده می شود به احتمال زیاد چنین چیزی ممکن نخواهد بود. به طور کل حذف کامل لمینت بستگی به این دارد که آیا دندانهای شما قبل از قرار دادن  روکش دندان آماده شده بودند یا خیر. بیشتر دندان ها قبل از چسباندن روکش ها ی لمینت دندان به حداقل مقدار تراشیدن مینای دندان نیاز دارند. اگر اینگونه باشد و اگر واقعاً از آنها ناراضی باشید ، باید روکش های لمینت را تعویض کنید. دندانهای طبیعی شما بسیار حساس و بدتر از گذشته خواهند بود ، بنابراین برداشتن ساده  لمینت از روی دندان ها ممکن نخواهد بود. با این حال ، اگر مینای دندان را حذف نکردید ، ممکن است بتوانید دندانهای طبیعی خود را به صورت قبلی خود برگردانید. منبع مقاله جهت اطلاع از شرایط اقساطی و رزرو وقت اینجا کلیک کنید   جدول دسترسی سریع، کلیک کنید. شرایط اقساط کلینیک سیب سفید به چه صورت است؟ لمینت دندان چیست؟ نمونه کارهای اخیر کلینیک سیب سفید رایج ترین سوالات در مورد لمینت دندان چیست؟؟ تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیتی در چیست؟ ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟ لمینت بدون تراش چیست؟   لمینت دندان چه مشکلاتی را حل می کند و مزایای آن چیست؟ چه کسانی نباید لمینت دندان انجام دهند؟ قیمت لمینت دندان چقدر است؟ تفاوت لمینت و بلیچینگ در چیست؟ لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ آیا می توان به جای ارتودنسی از لمینت برای دندان های کج استفاده کرد؟ ویزیت و مشاوره اینترنتی رایگان با متخصصین سیب سفید    دیگر مطالب مفید کلینیک دندانپزشکی سیب سفید: قیمت ایمپلنت دندان متخصص ایمپلنت دندان هزینه کامپوزیت دندان انواع کامپوزیت دندان ایمپلنت ارزان طول عمر ایمپلنت دندان کامپوزیت ونیر

آخرین مطالب