دسته‌بندی‌ها

توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

گوش کنید

آرمان عبدالعالی که بود و چه کرد

ایران

سازمان ملل و اتحادیه اروپا اعدام آرمان عبدالعالی را به شدت محکوم کردند

سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و نهادهای حقوق بشری اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی را به شدت محکوم کردند. عبدالعالی متهم به قتلی بود که زیر سن قانونی و در ۱۷ سالگی مرتکب آن شده بود. این اعدام نقض تعهدات جهانی است.

نهادهای حقوق بشری، سازمان ملل و اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر (سوم آذر) با انتشار بیانیه‌هایی مقامات جمهوری اسلامی را متهم کردند با اعدام آرمان عبدالعالی تعهدات بین‌المللی خود را نقض کرده‌اند، زیرا این فرد به قتلی متهم بوده که زیر سن قانونی مرتکب آن شده بود. آرمان عبدالعالی پس از هشت سال زندان در سن ۲۵ سالگی اعدام شد. او متهم به قتل غزاله شاکر، دوست دختر خود بوده است. مقامات قضایی جمهوری اسلامی همواره نسبت به درخواست‌های بین‌المللی در مورد انصراف از اعدام آرمان عبدالعالی بی‌اعتنا بوده‌اند. او بارها برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید محمود امیرمقدم، مسئول سازمان غیردولتی "حقوق بشر ایران" (IHR) مستقر در اسلو در این رابطه گفت: «اعدام آرمان عبدالعالی یک جنایت بین‌المللی است». به گزارش خبرگزاری فرانسه، امیرمقدم افزود: «در کنار اعدام به ظن جنایتی که گفته می‌شود زیر سن ۱۸ سال مرتکب شده و این خود نقض حقوق بین‌الملل است، زیر شکنجه از آرمان اعتراف گرفتند و بدون برگزاری دادگاهی منصفانه او را به اعدام محکوم کردند.» به گفته سازمان حقوق بشر ایران، وکیل آرمان پیشتر درطی یک مصاحبه گفته بود «میله بارفیکس که آرمان در هنگام بازداشت اعتراف کرده غزاله را با آن به قتل رسانده، هیچ‌گاه توسط پلیس مورد بررسی کارشناسی قرار نگرفته است.» در وبسایت این سازمان همچنین آمده است که "تا امروز هیچ جسدی نیز کشف نشده است" و در ادامه نوشته شده: «آرمان را پس از اینکه برای ششمین بار، جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند، دوباره به بند بازگرداندند و ساعت ۸ شب گذشته مجددا به سلول انفرادی منتقل کردند. آنها اجازه آخرین ملاقات را هم به خانواده آرمان ندادند.» سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل ضمن اشاره به "هشدارآمیز و شوک‌آور بودن" این خبر گفت که مقامات جمهوری اسلامی بی‌اعتنا به درخواست‌های مکرر نهادهای گوناگون، حتا تماس سازمان ملل با مقامات ایران برای جلوگیری از این اعدام، آن را اجرا کرده‌اند. اتحادیه اروپا: این اعدام نقض کنوانسیون‌های بین‌المللی است اتحادیه اروپا نیز روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر اعدام آرمان عبدالعالی ۲۵ ساله را به شدت محکوم کرد و آن را نقض کنوانسیون‌های بین‌المللی خواند. یک سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که "اتحادیه اروپا اجرای این حکم اعدام را به شدت محکوم می‌کند". به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در این بیانیه آمده است اتحادیه اروپا یک بار دیگر یادآوری می‌کند که احکام اعدام برای افرادی که زیر ۱۸ سال مرتکب جرم می‌شوند، نقض تعهدات جهانی و کنوانسیون بین‌المللی حقوق شهروندی و سیاسی و کنوانسیون جهانی حقوق کودک محسوب می‌شود. این بیانیه می‌افزاید که ایران هر دو کنوانسیون بین‌المللی را امضا کرده اما به رغم تعهدات خود به اعدام کودک‌مجرمان ادامه می‌دهد.

در همین زمینه:

آرمان عبدالعالی، کودک مجرم متهم به قتل اعدام شد حکم اعدام آرمان عبدالعالی اجرا شد. اتهام او قتل دوست دختر خود در سن ۱۷ سالگی بود. این حکم در پی عدم گذشت خانواده مقتول و علیرغم تلاش‌هایی که برای جلوگیری از آن صورت گرفته بود، اجرا شد.   تعویق اجرای حکم اعدام تنها مختص آرمان عبدالعالی نبوده است وکیل مدافع آرمان عبدالعالی به خبرگزاری ایلنا گفته است که تعویق اجرای حکم، تنها به موکلش اختصاص نداشته است. به گفته او اجرای حکم اعدام برای چند نفر هم‌زمان به تعویق افتاده است.   احتمال اعدام آرمان عبدالعالی؛ عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم شد سازمان عفو بین‌الملل توقف اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم متهم به قتل عمد را خواستار شد. این نهاد اعدام افرادی را که هنگام جرم زیر ۱۸سال سن دارند نقض قوانین بین‌المللی و تجاوز به حقوق کودکان برشمرد.   ارسال پرونده آرمان عبدالعالی برای اجرای حکم اعدام پرونده آرمان عبدالعالی، کودک-مجرم محکوم به اعدام در ایران، به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شده است. او به قتل دوست دخترش متهم شده، در حالی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته است.  

تاریخ 24.11.2021 کلیدواژه‌ها اعتراض جهانی به اعدام آرمان عبدالعالی, آرمان عبدالعالی نظرات شما: برای ما ایمیل بفرستید چاپ چاپ مطلب لینک کوتاه شده h ps://p.dw.com/p/43R9q

از همین ستون وزیر دفاع اسرائیل خواستار توافقی جامع و بهتر با جمهوری اسلامی شد 25.11.2021 بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل که برای دیدار با مقامات دولت مراکش راهی رباط شده، بر گسترش توان نظامی اسرائیل تاکید ورزید. گانتس گفت فقط توافقی که افزون بر فعالیت‌های اتمی، برنامه موشکی ایران را در بر گیرد، توافقی خوب است. وزیر بهداشت ایران: دیگر واردات واکسن کرونا نخواهیم داشت 25.11.2021 بعد از کش و قوس‌های فراوان درباره واردات واکسن کرونا و بعد از مرگ دهها هزار نفر بر اثر نبود واکسن در عرض پنج ماه، بالاخره دولتمردان ایران راضی به ورود واکسن شدند. حالا اما دوباره در بر پاشنه قبلی چرخیده است. حمله یگان ویژه و پایان تجمع کشاورزان در بستر زاینده‌رود 25.11.2021 ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از حمله ماموران یگان ویژه به کشاورزان معترض در بستر زاینده‌رود حکایت می‌کنند. این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی مدعی شده‌اند که این حملات از سوی "اراذل" و "ضدانقلاب" بوده است.

ارسال               حکم اعدام آرمان عبدالعالی، کودک‌مجرم، اجرا شد sha e نسخه چاپی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب